DSS16-0045AS-TUB IXYS
  • Part Number: DSS16-0045AS-TUB
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO263AB
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 4,163
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSS16-0045AS-TUB IXYS
    DSS16-0045AS-TUB IXYS
    DSS16-0045AS-TUB is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS16-0045AS-TUB is described as DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO263AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED