DSS10-01AS IXYS
  • Part Number: DSS10-01AS
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 47
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSS10-01AS IXYS
    DSS10-01AS IXYS
    DSS10-01AS is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS10-01AS is described as DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS