DSS1-60BA IXYS
  • Part Number: DSS1-60BA
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about DSS1-60BA IXYS
    DSS1-60BA IXYS
    DSS1-60BA is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSS1-60BA is described as DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK