DSEI120-12A IXYS
  • Part Number: DSEI120-12A
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247AD
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 4,350
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSEI120-12A IXYS
    DSEI120-12A IXYS
    DSEI120-12A is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSEI120-12A is described as DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247AD. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    View
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM