DSDI60-16A IXYS
  • Part Number: DSDI60-16A
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE GEN PURP 1.6KV 63A TO247AD
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 544
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSDI60-16A IXYS
    DSDI60-16A IXYS
    DSDI60-16A is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSDI60-16A is described as DIODE GEN PURP 1.6KV 63A TO247AD. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK