DSA35-16A IXYS
  • Part Number: DSA35-16A
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE AVALANCHE 1.6KV 49A DO203
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 161
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DSA35-16A IXYS
    DSA35-16A IXYS
    DSA35-16A is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DSA35-16A is described as DIODE AVALANCHE 1.6KV 49A DO203. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA