DPG10I300PA IXYS
  • Part Number: DPG10I300PA
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE GEN PURP 300V 10A TO220AC
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 4,123
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DPG10I300PA IXYS
    DPG10I300PA IXYS
    DPG10I300PA is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DPG10I300PA is described as DIODE GEN PURP 300V 10A TO220AC. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE