DPF400C400NB IXYS
  • Part Number: DPF400C400NB
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE MODULE 400V 400A SOT227B
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • More about DPF400C400NB IXYS
    DPF400C400NB IXYS
    DPF400C400NB is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DPF400C400NB is described as DIODE MODULE 400V 400A SOT227B. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V