DHG5I600PM IXYS
  • Part Number: DHG5I600PM
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE GEN PURP 600V 5A TO220ACFP
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 4,325
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DHG5I600PM IXYS
    DHG5I600PM IXYS
    DHG5I600PM is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DHG5I600PM is described as DIODE GEN PURP 600V 5A TO220ACFP. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL