DHG10I1200PM IXYS
  • Part Number: DHG10I1200PM
  • Manufacturer Name: IXYS
  • Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220FP
  • Category: Zener Single Diodes
  • Status:
  • Available: 484
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DHG10I1200PM IXYS
    DHG10I1200PM IXYS
    DHG10I1200PM is manufactured by IXYS and is categorized in the Zener Single Diodes category. DHG10I1200PM is described as DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220FP. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IXYS
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A