KPSE06E14-19PXDN ITT Cannon
  • More about KPSE06E14-19PXDN ITT Cannon
    KPSE06E14-19PXDN ITT Cannon
    KPSE06E14-19PXDN is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPSE06E14-19PXDN is described as CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by ITT Cannon
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM