KPSE06E14-12PXDN ITT Cannon
  • More about KPSE06E14-12PXDN ITT Cannon
    KPSE06E14-12PXDN ITT Cannon
    KPSE06E14-12PXDN is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connectors category. KPSE06E14-12PXDN is described as CONN PLUG 12POS INLINE PIN. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by ITT Cannon
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"