FRCIR06-28A-14PWF80T240VO ITT Cannon
  • More about FRCIR06-28A-14PWF80T240VO ITT Cannon
    FRCIR06-28A-14PWF80T240VO is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connector Housings category. FRCIR06-28A-14PWF80T240VO is described as CONN PLUG HSNG MALE 14POS INLINE. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"