FRCIR030-20A-48PF80T240VO ITT Cannon
  • More about FRCIR030-20A-48PF80T240VO ITT Cannon
    FRCIR030-20A-48PF80T240VO is manufactured by ITT Cannon and is categorized in the Circular Connector Housings category. FRCIR030-20A-48PF80T240VO is described as CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"