FXTC-HE73PR-40 MHZ IDT
  • Part Number: FXTC-HE73PR-40 MHZ
  • Manufacturer Name: IDT
  • Description: OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about FXTC-HE73PR-40 MHZ IDT
    FXTC-HE73PR-40 MHZ IDT
    FXTC-HE73PR-40 MHZ is manufactured by IDT and is categorized in the General Oscillators category. FXTC-HE73PR-40 MHZ is described as OSC TCXO 40.000MHZ HCMOS SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by IDT
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE