YC1U-80A120 IDEC Corp
  • Part Number: YC1U-80A120
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: CONTACTOR; 3 POLES 120VAC COIL, IEC 70A
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about YC1U-80A120 IDEC Corp
    YC1U-80A120 IDEC Corp
    YC1U-80A120 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Contactors category. YC1U-80A120 is described as CONTACTOR; 3 POLES 120VAC COIL, IEC 70A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    View
    Vector
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"