YC1U-65A120 IDEC Corp
  • Part Number: YC1U-65A120
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: IEC 64A Contactor 3 Poles 120VAC Coil 2NO-2NC auxiliary contact
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about YC1U-65A120 IDEC Corp
    YC1U-65A120 IDEC Corp
    YC1U-65A120 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Contactors category. YC1U-65A120 is described as IEC 64A Contactor 3 Poles 120VAC Coil 2NO-2NC auxiliary contact. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    View
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V