YC1U-50A24 IDEC Corp
  • Part Number: YC1U-50A24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: CONTACTOR, 3 POLES 24VAC COIL, 208VAC, 50A
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about YC1U-50A24 IDEC Corp
    YC1U-50A24 IDEC Corp
    YC1U-50A24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Contactors category. YC1U-50A24 is described as CONTACTOR, 3 POLES 24VAC COIL, 208VAC, 50A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR