YC1U-27A120 IDEC Corp
  • Part Number: YC1U-27A120
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: YC1U 3 Pole Contactor, 30 A, 15(Three Phase)kW, 3(Single Phase)kW, 120 V ac Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about YC1U-27A120 IDEC Corp
    YC1U-27A120 IDEC Corp
    YC1U-27A120 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Contactors category. YC1U-27A120 is described as YC1U 3 Pole Contactor, 30 A, 15(Three Phase)kW, 3(Single Phase)kW, 120 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD