YC1N-6BA240 IDEC Corp
  • Part Number: YC1N-6BA240
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: CONTACTOR; 3 POLES 240VAC COIL, 8A MINI
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about YC1N-6BA240 IDEC Corp
    YC1N-6BA240 IDEC Corp
    YC1N-6BA240 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Contactors category. YC1N-6BA240 is described as CONTACTOR; 3 POLES 240VAC COIL, 8A MINI. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS