RY2KS-U-AC24 IDEC Corp
  • Part Number: RY2KS-U-AC24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: RELAY, DPDT, 3A, 24VAC, LATCHING
  • Category: Latching Relays
  • Status:
  • More about RY2KS-U-AC24 IDEC Corp
    RY2KS-U-AC24 IDEC Corp
    RY2KS-U-AC24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Latching Relays category. RY2KS-U-AC24 is described as Product Description: RELAY, DPDT, 3A, 24VAC, LATCHING . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE