RR2KP-UC-DC24 IDEC Corp
  • Part Number: RR2KP-UC-DC24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 24VDC Coil, Includes Test/Check Button
  • Category: Latching Relays
  • Status:
  • More about RR2KP-UC-DC24 IDEC Corp
    RR2KP-UC-DC24 IDEC Corp
    RR2KP-UC-DC24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Latching Relays category. RR2KP-UC-DC24 is described as Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 24VDC Coil, Includes Test/Check Button . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB