RR2KP-U-DC24 IDEC Corp
  • Part Number: RR2KP-U-DC24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 24VDC Coil - Dual Coil Design
  • Category: Latching Relays
  • Status:
  • More about RR2KP-U-DC24 IDEC Corp
    RR2KP-U-DC24 IDEC Corp
    RR2KP-U-DC24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Latching Relays category. RR2KP-U-DC24 is described as Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 24VDC Coil - Dual Coil Design . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN