RH2LB-U-AC12 IDEC Corp
  • Part Number: RH2LB-U-AC12
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 12VAC
  • Category: Latching Relays
  • Status:
  • More about RH2LB-U-AC12 IDEC Corp
    RH2LB-U-AC12 IDEC Corp
    RH2LB-U-AC12 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Latching Relays category. RH2LB-U-AC12 is described as Product Description: Latching Relay, DPDT, 10A, 12VAC . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Latching Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Latching Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V