HW1P-1FQD-R-24V IDEC Corp
  • Part Number: HW1P-1FQD-R-24V
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Pilot Light; Red; 24VDC; 10mA; Panel; -25degC; 50degC; UL and CSA Listed
  • Category: Control Switch Accessories
  • Status:
  • More about HW1P-1FQD-R-24V IDEC Corp
    HW1P-1FQD-R-24V IDEC Corp
    HW1P-1FQD-R-24V is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Control Switch Accessories category. HW1P-1FQD-R-24V is described as Pilot Light; Red; 24VDC; 10mA; Panel; -25degC; 50degC; UL and CSA Listed. Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Control Switch Accessories from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Control Switch Accessories
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
    Bud Industries
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM