GT5Y-4SN1A24 IDEC Corp
  • Part Number: GT5Y-4SN1A24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: TIME DELAY RELAY, 24VAC, 1S-10M 1S/10S/1M/10M, 24VAC COIL 4PDT OUTPUT, 3A MAX
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about GT5Y-4SN1A24 IDEC Corp
    GT5Y-4SN1A24 IDEC Corp
    GT5Y-4SN1A24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Time Delay Relays category. GT5Y-4SN1A24 is described as Product Description: TIME DELAY RELAY, 24VAC, 1S-10M 1S/10S/1M/10M, 24VAC COIL 4PDT OUTPUT, 3A MAX . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    View
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD