GT5Y-2SN6D12 IDEC Corp
  • Part Number: GT5Y-2SN6D12
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: TIME DELAY RELAY, 12VDC, 6S-60M 6S/60S/6M/60M, 12VDC COIL DPDT OUTPUT, 5A MAX
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about GT5Y-2SN6D12 IDEC Corp
    GT5Y-2SN6D12 IDEC Corp
    GT5Y-2SN6D12 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Time Delay Relays category. GT5Y-2SN6D12 is described as Product Description: TIME DELAY RELAY, 12VDC, 6S-60M 6S/60S/6M/60M, 12VDC COIL DPDT OUTPUT, 5A MAX . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG EUROPEAN
    View
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE