GT5Y-2SN3A24 IDEC Corp
  • Part Number: GT5Y-2SN3A24
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: Time Delay Relay, 24VAC, 3S-30M, 3S/30S/3M/30M, 24VAC Coil, DPDT Output, 5A MAX
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about GT5Y-2SN3A24 IDEC Corp
    GT5Y-2SN3A24 IDEC Corp
    GT5Y-2SN3A24 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Time Delay Relays category. GT5Y-2SN3A24 is described as Product Description: Time Delay Relay, 24VAC, 3S-30M, 3S/30S/3M/30M, 24VAC Coil, DPDT Output, 5A MAX . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    View
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA
    Energizer
    BATT CHARGER AA/AAA/9V/C/D
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 12VDC 800MA
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH