GT5P-N10MD12 IDEC Corp
  • Part Number: GT5P-N10MD12
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: TIMER ON DELAY SPDT 5A 10 MIN. 8-PIN 12VDC
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about GT5P-N10MD12 IDEC Corp
    GT5P-N10MD12 IDEC Corp
    GT5P-N10MD12 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Time Delay Relays category. GT5P-N10MD12 is described as Product Description: TIMER ON DELAY SPDT 5A 10 MIN. 8-PIN 12VDC . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"