GT3A-4ED12 IDEC Corp
  • Part Number: GT3A-4ED12
  • Manufacturer Name: IDEC Corp
  • Description: Product Description: TIMER ANALOG MULTI-MODE W/INPUT DPDT 0.05S-180H 11-PIN 12VDC
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about GT3A-4ED12 IDEC Corp
    GT3A-4ED12 IDEC Corp
    GT3A-4ED12 is manufactured by IDEC Corp and is categorized in the Time Delay Relays category. GT3A-4ED12 is described as Product Description: TIMER ANALOG MULTI-MODE W/INPUT DPDT 0.05S-180H 11-PIN 12VDC . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by IDEC Corp
    ---> Time Delay Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Time Delay Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM