BR2618L-12 ICC / Intervox
  • Part Number: BR2618L-12
  • Manufacturer Name: ICC / Intervox
  • Description: Buzzer, DC; 23 mA; 12 VDC; 400 Hz + 100Hz; -40 to degC; Lead Wire;
  • Category: General Audio
  • Status:
  • More about BR2618L-12 ICC / Intervox
    BR2618L-12 ICC / Intervox
    BR2618L-12 is manufactured by ICC / Intervox and is categorized in the General Audio category. BR2618L-12 is described as Buzzer, DC; 23 mA; 12 VDC; 400 Hz + 100Hz; -40 to degC; Lead Wire;. Perfect Parts is a supplier of Audio/Visual and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by ICC / Intervox
    ---> General Audio from all manufacturers
    ---> Audio/Visual by sub category
  • More About  General Audio
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM