SSCDANN060PAAA5 Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: SSCDANN060PAAA5
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor; Pressure; absolute; 0 psi to 60psi; 5.0 Vdc; dry gases only
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about SSCDANN060PAAA5 Honeywell Sensing & Control
    SSCDANN060PAAA5 is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. SSCDANN060PAAA5 is described as Sensor; Pressure; absolute; 0 psi to 60psi; 5.0 Vdc; dry gases only. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE