SPS-L225-HDLS Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: SPS-L225-HDLS
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Smart Position, Digital, 0 mm to 225 mm Sensing Range, Magnet Included
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about SPS-L225-HDLS Honeywell Sensing & Control
    SPS-L225-HDLS is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. SPS-L225-HDLS is described as Sensor, Smart Position, Digital, 0 mm to 225 mm Sensing Range, Magnet Included. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM