SCX150DN Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: SCX150DN
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Differential Pressure Sensor For Pneumatic Fluid, 150psi Max Pressure, 20 V dc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about SCX150DN Honeywell Sensing & Control
    SCX150DN is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. SCX150DN is described as Differential Pressure Sensor For Pneumatic Fluid, 150psi Max Pressure, 20 V dc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE