PX2AN1XX100PSAAX Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: PX2AN1XX100PSAAX
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Transducer, 1/4-18 NPT, 100psi, Sealed Gage, Ratiometric, 5V, 0-90% FSS
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PX2AN1XX100PSAAX Honeywell Sensing & Control
    PX2AN1XX100PSAAX is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. PX2AN1XX100PSAAX is described as Sensor, Transducer, 1/4-18 NPT, 100psi, Sealed Gage, Ratiometric, 5V, 0-90% FSS. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.