PX2AN1XX100PAAAX Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: PX2AN1XX100PAAAX
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Transducer, 1/4-18 NPT, 100psi, Absolute, Ratiometric, 5V, 0-90% FSS
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PX2AN1XX100PAAAX Honeywell Sensing & Control
    PX2AN1XX100PAAAX is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. PX2AN1XX100PAAAX is described as Sensor, Transducer, 1/4-18 NPT, 100psi, Absolute, Ratiometric, 5V, 0-90% FSS. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE