MLH250PSB01B Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: MLH250PSB01B
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Pressure, Gauge, 9.5 to 30VDC, 1/4-18 NPT, Stud Mount, 250psi
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about MLH250PSB01B Honeywell Sensing & Control
    MLH250PSB01B is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. MLH250PSB01B is described as Sensor, Pressure, Gauge, 9.5 to 30VDC, 1/4-18 NPT, Stud Mount, 250psi. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    View
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM