LF2S12N5KB6A Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: LF2S12N5KB6A
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Position, 0.1% Linearity, 20% Tolerance, 30VDC, 5 KOhms, 12in Travel
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about LF2S12N5KB6A Honeywell Sensing & Control
    LF2S12N5KB6A is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. LF2S12N5KB6A is described as Sensor, Position, 0.1% Linearity, 20% Tolerance, 30VDC, 5 KOhms, 12in Travel. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.