528-59AR12-104 Honeywell Sensing & Control
  • More about 528-59AR12-104 Honeywell Sensing & Control
    528-59AR12-104 is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensor Accessories category. 528-59AR12-104 is described as Temperature Probe, 100, 000 Ohms, Stainless Steel, Bullet Housing, Flying Leads. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensor Accessories from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensor Accessories
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE