13C1000PS6K Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: 13C1000PS6K
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Pressure Sensor, comp, 13mm cell, 1000psi, 7/16UNF conn, 10VDC, sealed
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 13C1000PS6K Honeywell Sensing & Control
    13C1000PS6K is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. 13C1000PS6K is described as Pressure Sensor, comp, 13mm cell, 1000psi, 7/16UNF conn, 10VDC, sealed. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM