060-H662-12 Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: 060-H662-12
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Gauge Pressure Sensor For Gas, Liquid, 5psi Max Pressure, 9 - 28 V dc
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about 060-H662-12 Honeywell Sensing & Control
    060-H662-12 is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. 060-H662-12 is described as Gauge Pressure Sensor For Gas, Liquid, 5psi Max Pressure, 9 - 28 V dc. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ