RP13A-12RC-20PB Hirose
  • Part Number: RP13A-12RC-20PB
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 20POS R/A MALE DIP
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 894
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RP13A-12RC-20PB Hirose
    RP13A-12RC-20PB Hirose
    RP13A-12RC-20PB is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. RP13A-12RC-20PB is described as CONN RECEPT 20POS R/A MALE DIP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM