RP13A-12RC-13PB Hirose
  • Part Number: RP13A-12RC-13PB
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 13POS R/A MALE DIP
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 475
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RP13A-12RC-13PB Hirose
    RP13A-12RC-13PB Hirose
    RP13A-12RC-13PB is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. RP13A-12RC-13PB is described as CONN RECEPT 13POS R/A MALE DIP. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE