RM31WTR-40S(71) Hirose
  • Part Number: RM31WTR-40S(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT 40POS JAM NUT SKT
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 112,000
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RM31WTR-40S(71) Hirose
    RM31WTR-40S(71) Hirose
    RM31WTR-40S(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. RM31WTR-40S(71) is described as CONN RCPT 40POS JAM NUT SKT. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    View
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)