NX60TB-15SAA9-SP(51) Hirose
  • Part Number: NX60TB-15SAA9-SP(51)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 15POS 0.9MM SMD
  • Category: Pluggable Connectors
  • Status:
  • More about NX60TB-15SAA9-SP(51) Hirose
    NX60TB-15SAA9-SP(51) Hirose
    NX60TB-15SAA9-SP(51) is manufactured by Hirose and is categorized in the Pluggable Connectors category. NX60TB-15SAA9-SP(51) is described as CONN RECEPT 15POS 0.9MM SMD. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Pluggable Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  Pluggable Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V