MDF7B-18P-2.54DSA(13) Hirose
  • More about MDF7B-18P-2.54DSA(13) Hirose
    MDF7B-18P-2.54DSA(13) Hirose
    MDF7B-18P-2.54DSA(13) is manufactured by Hirose and is categorized in the Board Rectangular Connector Spacers category. MDF7B-18P-2.54DSA(13) is described as CONN HDR 18POS 2.54MM. Perfect Parts is a supplier of Board Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Board Rectangular Connector Spacers from all manufacturers
    ---> Board Connectors by sub category
  • More About  Board Rectangular Connector Spacers
    Board Connectors
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    View
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V