LF13WBP-11S Hirose
  • Part Number: LF13WBP-11S
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG WATERPROOF 11POS FMALE
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 136
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about LF13WBP-11S Hirose
    LF13WBP-11S Hirose
    LF13WBP-11S is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. LF13WBP-11S is described as CONN PLUG WATERPROOF 11POS FMALE. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    View
  • Manufacturer Name
    C &k Components
  • Description
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    View
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"