KN27-2S-4H(835) Hirose
  • Part Number: KN27-2S-4H(835)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RCPT 2POS 18-24AWG SMD RA
  • Category: SSL - Connectors
  • Status:
  • More about KN27-2S-4H(835) Hirose
    KN27-2S-4H(835) Hirose
    KN27-2S-4H(835) is manufactured by Hirose and is categorized in the SSL - Connectors category. KN27-2S-4H(835) is described as CONN RCPT 2POS 18-24AWG SMD RA. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Hirose
    ---> SSL - Connectors from all manufacturers
    ---> Connectors by sub category
  • More About  SSL - Connectors
    Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M