JRC16BR-10S(71) Hirose
  • Part Number: JRC16BR-10S(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN RECEPT 10 POS SOCKET SILVER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about JRC16BR-10S(71) Hirose
    JRC16BR-10S(71) Hirose
    JRC16BR-10S(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. JRC16BR-10S(71) is described as CONN RECEPT 10 POS SOCKET SILVER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    View
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM