JRC16BP-10P(71) Hirose
  • Part Number: JRC16BP-10P(71)
  • Manufacturer Name: Hirose
  • Description: CONN PLUG 10 POS PIN SILVER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • Available: 180
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about JRC16BP-10P(71) Hirose
    JRC16BP-10P(71) Hirose
    JRC16BP-10P(71) is manufactured by Hirose and is categorized in the Circular Connectors category. JRC16BP-10P(71) is described as CONN PLUG 10 POS PIN SILVER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"